07.12.2021

«Хейні – поки більше продукт піару, ніж сила в легкій вазі». Штонда – про підготовку з Беринчиком, Харциза та легку вагу

news

Боксер В1 Promotions Валентин Штонда напередодні наступного поєдинку розповів про підготовку з Денисом Берінчиком, Ярослава Харциза, Девіна Хейні та ситуацію в легкій вазі – категорію українця.

– Ти був одним із спаринг-партнерів Дениса Берінчика, під час його підготовки до майбутнього бою проти Іси Чанієва. Розкажи, де проходив тренувальний табір та хто ще з боксерів з вами був?

– Підготовка проходила у Буковелі. З нами ще були профі боксер Влад Мельник та учасник Олімпійських ігор Ярослав Харциз.

– Тренування з таким титулованим боксером, як Берінчик – дуже цінний досвід. Що ти виніс для собе з цих зборів? Чи було щось у підготовці, що відрізняється від того, що ти зазвичай робиш?

– Я отримав нову інформацію, щодо тренувальних процесів для себе і безперечно буду її використовувати. Звичайно ж, його підготовка відрізняється від моєї, адже у нас різні команди і ми інакше трохи підходимо до цього, але були й знайомі моменти тренувань.

Загалом цікаво провести збір із призером Олімпіади, а тепер одним із ймовірних претендентів на титул чемпіона світу.

– Не секрет, що Денис Беринчик – драйвовий хлопець. Чи траплялися у вас на зборах якісь курйозні ситуації?

– Можливо в житті він і такий – хлопець зірви голова, але протягом підготовчого процесу він налаштований серйозно та без моментів, що відвертати увагу від основного. Денис – професіонал своєї справи.

– Разом із вами у таборі був учасник Олімпійських ігор Ярослав Харциз. Що можеш сказати про нього? Цікаво було б побачити його у професійному боксі?

– Звичайно ж, українському професійному боксу потрібні нові обличчя та таланти. Я вважаю, що Ярослав Харциз може непогано проявити себе у професійному боксі.

– Повертаючись до Берінчика. 18 грудня він проведе поєдинок проти Іса Чанієва. На даний момент це найсерйозніший суперник Дениса у професіоналах. Чи бачив ти його бої і що можеш сказати про майбутній поєдинок?

– Не можу сказати, що стежу за боями Чанієва, але знаю, що він на хороших позиціях у BoxRec і що у нього були хороші суперники, серед яких і Річард Коммі. Думаю, що бій буде точно цікавим!

– Ти виступаєш у тій самій категорії, що й Берінчик, а головна зірка цієї категорії – Василь  Ломаченко. Так само в легків вазі є багато інших топових боксерів. Чи погоджуєшся ти з тим, що ваша категорія зараз одна з найконкурентніших і найцікавіших?

– Я вважаю, що у легкій вазі велика конкуренція. Багато зіркових боксерів, постійна боротьба. Головне, що у цій вазі панує інтрига.

– Ти сказав, що 8 грудня проведеш свій 5-й у кар’єрі поєдинок. Хто буде твоїм суперником і що ти знаєш про нього?

– Так, все вірно. 8 грудня буде мій 5-й поєдинок у профі. Суперник – досвідчений та стійкий хлопець Артем Айвазіді. Він боксував із багатьма українськими боксерами. Минулого року програв за очками Араму Фаніану.

– Ситуація у легкій вазі заплуталася з перемогою Камбососа: він спочатку запропонував Лопесу реванш, а коли той відмовився, заявив, що готовий вийти проти Хейні. Як думаєш, з ким зустрінеться Джордж?

– Насправді зараз у легкій вазі відбуваються цікаві, непередбачувані та іноді незрозумілі речі. Ще вчора на порядку денному стояли два прізвища: Лопес та Ломаченко, а зараз з’явився Камбосос і все перегралося.

Події розвиваються так, що важко передбачити результат. Хотілося б побачити поєдинок Ломаченка проти Комбасоса, але можливо Камбосос захоче зустрітися з тим самим Хейні.

– Як тобі взагалі рівень боксу Хейні? Чи відповідає хайпу навколо нього?

– У легкій вазі багато сильних та зіркових боксерів, кожен із яких вважає себе особливим. Так що тільки перемоги над топами твоєї ваги можуть зробити тебе по-справжньому особливим.

Звичайно ж рівень Девіна високий, але, вважаю, поки що навколо нього більше хайпа. Його дуже обережно підвели з огляду на те, що найближчим часом вже може відбутися його бій за абсолют. Непроста перемога над немолодим Гамбоа і непоганий бій проти Лінареса, в якому в одному моменті Хорхе не вистачило лише трохи, щоб посадити Хейні в нокдаун – результат так собі, якщо порівнювати з галасом навколо нього.

Пояс хлопцю вручили через те, що Ломаченко отримав франчайзинговий титул, нікого у розквіті сил він не бив. Занадто рано говорити про нього, як про справжню загрозу тому ж Ломаченку чи навіть Камбососу.

– А як же бій проти Діаса?

– Так, єдиний бій Хейні на даний момент, до якого немає питань. Хоча, очевидно, що Джозеф – не боксер рівня Девіна, якщо вже ми говоримо про те, як подають американця: він і схожі результати з Мейвезером показує, і вже впевнений, що стане головним суперником у кар’єрі Камбососа. Хоча не бачу, чим Хейні кращий за Теофімо, ось серйозно.

Діаса перепрацював, отримавши у відповідь такі удари, що будь на місці американця панчер, все могло закінчитися будь-якої миті.

Загалом, не хочу здатися хейтером, але Хейні зараз виглядає, як класний проект, який потрапив у потрібний час у потрібне місце і має гарні навички американської школи боксу – не більше. Може з часом він набереться досвіду і буде відповідати галасу навколо себе, але не зараз.

– Девін гідний битися за абсолюту вже у 23 роки?

– Тут можна довго розмірковувати. Хтось збирає пояси один за одним, а хтось одразу боксує за всі чотири пояси, як у разі Ломаченка та Лопеса.

Звичайно, виходить не зовсім справедливо. Хейні зараз може просто скористатися ситуацією, коли ні Берінчик, ні Ломаченко, ні будь-який інший топ не можуть претендувати на бій із ним раніше, ніж він вийде на Камбососа. Везіння у професійному боксі відіграє велику роль і цим хлопцям поки що дуже щастить.

– Якби тобі запропонували бій проти Хейні через два місяці, чи погодився б? Знаєш, як проти нього треба діяти?

– Я вважаю, що для цього питання ще не настав час. Я тільки спочатку свого шляху в профі боксі і мені доведеться зробити ще багато роботи.

Якщо ми говоримо просто про теоретичний план на бій, мені сподобалося те, що робив Камбосос. Хейні та Лопес частково схожі спортсмени. План та його реалізація від Джорджа була чудовою. Думаю, з Девіном це точно могло б спрацювати не гірше.

Наступні поєдинки бійці B1 Promotions Валентин та Богдан Штонди, а також Ярослав Міхалушко проведуть 8 грудня у Києві, Pochayna Hall. Початок вечора о 18:00. Трансляція двобоїв буде на телеканалі Xsport.

Memory: 9.13MB | MySQL:38 | 0,082sec