18.10.2021

Володимир Богатиренко детально розібрав бої братів Штонд

news

Валентин і Богдан Штонда здобули свої чергові перемоги на профі-ринзі в рамках шоу Boxing Jungle-2. Поєдинки братів проаналізував їхній тренер Володимир Богатиренко.


Які у вас враження від організації турніру Boxing Jungle-2? Чи все сподобалося?

Все було чудово і на високому рівні.

Вже два поєдинки поспіль Валентин Штонда не може закінчити бій достроково. Яким було завдання для Валіка на цю зустріч, чи виконав він його?

По-перше, суперник у Валентина змінювався. По-друге, цей грузин – дуже серйозний і небезпечний опонент, тому що він досвідчений і у нього є достатньо перемог і поразок, а також він боксував у важчій ваговій категорії. Суперник був дуже серйозний і готувалися до нього дуже серйозно.

Був нокдаун і якби була можливість закінчити бій з явною перевагою, то бій би так і закінчився. Валік робив все, що міг і вперше відбоксував всі шість раундів. Я думаю, що боксував він дуже непогано, хоча бій був конкурентний, але була помітна перевага Штонди. А те, що достроково не закінчив: раз влучив, другий раз не вдалося і грузин став більше закриватися – навіть коли пропускав, то йшов в глибокий захист.

Це був перший шестираундовий поєдинок для Валентина в кар’єрі. Як він впорався в плані фізики?

У нього був дуже яскравий п’ятий раунд, він хотів закінчити бій з явною перевагою або нокаутом, але грузин вистояв. А вже на шостий раунд вистачило сил тільки утримувати перевагу.

Валентин постійно йшов вперед, через що пропускав багато ударів. Мінятимете його стиль в бік менш агресивного?

Валик зростає від бою до бою, і його суперники ростуть по класу. Тому якщо завтра буде суперник ще серйозніше і буде такий же рівний бій, то це буде говорити про те, що у Валіка зростає клас. Ви не можете грати з командою «Десна» Чернігів на рівних, а потім, не виростаючи зіграти внічию з «Динамо» Київ, а потім з «Барселоною». Всі зрозуміють, що з вами працювали, ви тренувалися і домоглися бажаного результату. Якщо ви на рівних боксуєте з більш серйозними суперниками, то це говорить про те, що ви виросли.

Я вважаю, що Валік зростає і вдосконалюється. У нього ще є великий потенціал, тим більше, що у нього є удар. В практично кожному бою він посилає суперника в нокдаун, але не завжди вистачає сил і можливості завершити поєдинок з явною перевагою. У боксі це досить складно зробити, особливо в цій вазі. Якби Ломаченко боксував в цій вазі і бої закінчував без явної переваги, а за очками, то всі б говорили: «Ой, він не ударний». А коли Василь став бити професіоналів, і всі почали падати, то почали говорити: «О, Ломаченко молодець!»

У Богдана була перевага в зрості та довжині рук над Гратіі. Проте, румун регулярно знаходив можливості наблизитися до Штонди і атакувати поблизу. Чи було планом на бій намагатися працювати на дистанції або навпаки хотіли випробувати Богдана в ближньому бою?

Завдання ставилося окреме на кожен раунд. Увесь час утримувати цього бійця на дистанції… Гратіі – досвідчений і сильний боксер, він набагато старше Богдана, вже мужик. Румун дуже вольовий, тому, коли Богдан влучав і дуже сильно, то інший на його місці вже давно лежав би. А цей такий «бронелобий» стояв і стояв, тому тут треба було пробувати вже і з дальньої дистанції, і з середньої, і з ближньої. Тому мінявся напрям, сила і різноманітність атак, було застосовано кілька тактик, і вони принесли свої плоди. Штонда працював з різних позицій і хотів закінчити бій нокаутом, але суперник дуже добре тримає удар. Нехай голова у Гратіі і боліла, але він залишився на ногах.

Те, що Богдан не зміг нокаутувати суперника пов’язано з тим, що Гратіі добре тримає удар?

Це один з факторів, через які Гратіі вистояв. Румун до цього зустрічався з дуже сильними суперниками і звик до потужних ударів. Мало того, що тут потрібно було завдати сильного удару, його потрібно було точно і вчасно нанести. А для цього трохи не вистачило Богдану майстерності. Над цим ми ще будемо працювати, хоча удар у Штонди дуже хороший і потужний, але треба вдарити в той момент, коли суперник не очікує. І головне, щоб удар був точним – тоді опонент буде переможений.

Обидва брати молоді та перспективні, але не мають великого досвіду. У чому їм ще можна додати і над чим плануєте працювати найближчим часом?

Боксери завжди вдосконалюють свої силові і швидкісні якості, а також витривалість. Тобто працюють над вдосконаленням свого організму. Плюс досвід з кожним боєм додається і відкладається у них в підсвідомості. Додасться «фізика», витривалість і досвід тактичної роботи, холоднокровність і спокій в бою.

Коли боксер починає метушитися в бою або поспішати вдарити – він робить помилки. Повинна бути розмірена, спокійна, впевнена, спланована робота. Коли вибухнути, коли підхопити, коли відчути момент, що зараз потрібно добити суперника і вирішити результат на свою користь. Це називається придбанням боксерського мислення і досвіду. Тому продовжуємо роботу.

Коли відбудуться наступні поєдинки за участю братів?

Керівництво B1 Boxing буде вирішувати, коли можливий наступний поєдинок. Зараз брати пройшли обстеження. Тепер будемо зустрічатися і обговорювати, коли можливий наступний бій і наскільки реально буде до нього підготуватися.

Memory: 8.86MB | MySQL:39 | 0,541sec