22.10.2021

Богдан Штонда: «Хочеться робити те, чого ще не робили інші боксери»

news

Перспективний боєць B1 Boxing Богдан Штонда став гостем ефіру «Громадського радіо», де розповів про свою перемогу на турнірі Boxing Jungle-2, тренувальні будні і про цілі в боксі.


– Турнір Boxing Jungle-2 був дуже крутим, і для мене він пройшов дуже добре. Цей турнір дає можливість молодим талановитим боксерам розкривати себе. У своєму поєдинку я переміг досить досвідченого супротивника – Октавіана Гратіі. Правда, поєдинком я не сильно задоволений, тому що я відбоксував не так, як хотілося. Хотілося дострокової перемоги, але я її не здобув. Можливо, причиною стало те, що перед поєдинком я травмував собі праве плече і лівий біцепс. Можливо, десь це на мене психологічно вплинуло, але в цілому я задоволений, що переміг.

– Як ви готувалися до цього бою, скільки поєдинків ви вже провели?

– На даний момент я провів шість боїв за півтора року. Тренуюся я кожен день, але за два місяці до бою починається спеціальна підготовка. Перший місяць ми качаємось, набираємо фізичну форму, а другий місяць – це вже снаряди, лапи, спаринги, весогонка і так далі.

– Роскажіть трохи про сам турнір, яка в нього ідея?

– Виживає найсильніший! Хто добре себе проявляє на Boxing Jungle, той отримує шанс підписати контракт з B1 Boxing – промоутерською компанією, яка потім розвиває боксера і по спорту, і в медійному плані, і дає можливість вийти на хороший рівень.

– Це правда, що ви перебралися до столиці з села і відразу перемогли більш досвідченого суперника?

– Я приїхав, і на першому тренуванні тренер мене поставив в пару з призером чемпіонату України. Не знаю, як так вийшло, але, напевно, велике серце і сильне бажання проявити себе. Можливо, тоді я показав свої таланти і тренер подумав, що щось з мене вийде. І ось щось виходить зараз потихеньку.

– Зараз бокс часто на слуху, багато новин в інтернеті і на ТБ, іноді буває нездоровий ажіотаж, як з Усиком, як до цього ставитесь?

– Це допомагає. Для мене Олександр Усик – мотивація, він став абсолютним чемпіоном у крузервейті, потім він переміг Джошуа, хоча багато хто говорив, що шансів немає. Я, звичайно, вболівав за свого земляка. Він – велика мотивація для мене, щоб ставати краще, можливо, ставати краще, ніж він. Поки у мене тільки один варіант – намагатися, трудитися, йти вперед до своєї мети.

– Зараз ви боксуєте в напівсередній вазі, яка у вас мета?

– Чесно, я навіть не знаю. Як Бог дасть, так і буде. Сам я багато чого хочу (сміється). Для початку хотілося б стати чемпіоном світу, а далі важко загадувати. Можливо, перехід в іншу вагову категорію, якщо там вийде, то – в наступну і так далі. Хочу домагатися своїх цілей і ставити рекорди. Хочеться робити те, чого ще не робили інші боксери.

– Наскільки важко міняти вагові категорії?

– У моєму випадку наступна вагова категорія – це +2-3 кг. Це не так вже й багато.

– Наші слухачі запитують про особисте життя, скільки часу у вас йде на тренування, скільки залишається вільного?

– Коли у мене йде тренувальний процес, я постійно прокидаюся о 7 ранку, буває раніше. Ранкове тренування триває години півтори-дві. Потім я відпочиваю: можу піти погуляти, можу піти в кафе, можу зустрітися з другом. А в чотири або о сьомій годині вечора, як скаже тренер, у мене йде наступне тренування – основне. На ньому ми можемо стояти на снарядах, працювати в парах, на лапах.


Читайте також думку тренера Богдана Володимира Богатиренка про виступ на Boxing Jungle-2.

Memory: 8.84MB | MySQL:37 | 0,075sec